LaTania

Ви тут: Головна / Блог / Резервне копіювання чи навіщо потрібні бекапи сайту?
Як зробити копію сайту на хостингу фото

Резервне копіювання чи навіщо потрібні бекапи сайту?

Резервне копіювання або бекап сайту – це процес створення копії файлів сайту та бази даних, призначених для відновлення у разі пошкодження сайту.

Резервні копії сайтів дуже полегшують життя власникам сайтів та вебмайстрам, дозволяють економити купу часу та нервів. Уявіть, ви написали багато цікавих статей, розмістили фотографії, витратили на це не один день, і раптом з вашим сайтом щось трапилося.

Він зазнав хакерської атаки, або після встановлення оновлення перестав працювати, або ж згорів жорсткий диск на сервері хостинг-провайдера, як колись було в Одесі, і всі залишилися без своїх сайтів. Що робити? Тут і потрібна резервна копія вашого сайту. Протягом кількох хвилин ви завжди можете відновити свій сайт або викласти його на інший хостинг.

Багато хостерів здійснюють резервне копіювання в автоматичному режимі, це добре, але надійніше робити бекапи самому і зберігати їх на своєму комп’ютері.

Сайти, створені на основі будь‑якого движка, Joomla або WordPress складаються з двох частин. Це самі файли сайту та база даних, так би мовити, серце сайту.

Останнім часом на всіх популярних хостингах можна зробити резервну копію відразу всього сайту та бази даних, наприклад, на хостингу від компанії GoodNet, в адмін панелі DirectAdmin, це дуже зручно та швидко.

Як зробити бекап сайту фото
Резервне копіювання сайту фото

Якщо потрібно зробити окремо копію бази даних, заходьте в phpMyAdmin, вибираєте свою базу, натискаєте Експорт, виділити все, і зберігаєте у себе на комп’ютері.

Резервне копіювання сайту фото
Як зробити копію сайту на хостингу фото

Адмін панелі на хостингах відрізняються, але розібратися в них не важко, шукайте меню Резервне копіювання, а далі читаєте, чого саме пропонують зробити копію, сайту чи бази чи всього одразу.

Наприклад, на популярному хостингу Україна окремо вибирається копія сайту та бази.

Як зробити бекап сайту фото
Резервне копіювання сайту фото

Рекомендую завести окрему папку та складати туди свої копії. Зберігати краще не на жорсткому диску, а краще в декількох місцях. Наприклад, на комп’ютері та на флешці.

Робити бекапи потрібно постійно. Я рекомендую їх робити після кожного оновлення сайту, а краще частіше.

Не забувайте робити бекапи вашого сайту та бази даних та можете спати спокійно. А якщо у вас не вийшло, зверніться за допомогою до мене і я допоможу вам.

Прокрутить вверх